Kraj „zachodzącego słońca” otworem dla polskiego turysty

Kraj „zachodzącego słońca” otworem dla polskiego turysty

Wprowadzenie przez biura turystyczne w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku atrakcyjne obniżki cen w ofertach last minute umożliwiły większości polskich turystów wczasy wypoczynkowe w Tunezji, kraju należącym do Maghrebu. Ten egzotyczny dla większości europejczyków region świata często nazywany krajem zachodzącego słońca jest pełen wyjątkowych atrakcji turystycznych. Oprócz niebywale gorących plaż, chłodzonych bryzą morskiej fali, na turystów czekają luksusowe hotele, zabytki historyczne oraz niepowtarzalna w smaku tradycyjna kuchnia tunezyjska. Klienci biur podróży, którzy decydują się na ofertę last minute, mają szansę przeżycia niepowtarzalnych chwil podczas często organizowanych w czasie trwania imprezy wypraw w głąb największej w świecie pustyni. Podczas wyprawy mogą poczuć się jak rdzenni nomadowie i zasmakować ich oryginalnej kuchni. Zdarza się, że podczas wędrówki po pustyni można natrafić na burzę piaskową, która na długo pozostaje w pamięci każdego turysty. Niepowtarzalny klimat regionu, gwarantowane słońce, luksusowe hotele z prywatnymi plażami jest w stanie zasięgu każdego turysty, który skorzysta z intratnej finansowo oferty last minute.

Na czym zarabiają biura podróży.

Biura podróży są świetnym i najczęściej polecanym wyjściem dla osób, które nie posiadają swoich własnych pomysłów na niezapomniane wycieczki. W takim miejscu czeka osoba, która zrobi wszystko, aby pomóc ci coś wybrać. Możesz być pewny, że będzie w stosunku do ciebie bardzo miła, gdyż na tym właśnie (między innymi) polega jej praca. Dzięki swojemu zachowaniu może być jej łatwiej przekonać cię do swojej oferty. Oczywiście warto jest odwiedzić przynajmniej dwa lub trzy takie miejsca - chociażby po to, żeby móc porównać ceny za wycieczki, które mają one do zaoferowania. Bardzo często jest tak, że wycieczka, która w jednym biurze kosztuje kilkaset złotych, w innym może kosztować nawet ponad tysiąc! Z pewnością lepiej poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie czegoś satysfakcjonującego, żeby być później zadowolonym. Nie ma wątpliwości, co do tego, że w różnych biurach niektóre oferty mogą się powtarzać i warto je ze sobą porównać, a po za tym można też liczyć na to, że każdy będzie miał jakieś inne propozycje, których nie usłyszy się w poprzednich miejscach. Warto także poszukać za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej stron, które być może doradzają różne wycieczki, z których każdy powinien być zadowolony.

Co powinniśmy zabrać na wycieczkę w góry

Dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek, górskie wycieczki są jedną z najbardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu. Jednakże wybierając się w na górski szlak powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Pogoda w górach potrafi być bowiem bardzo zmienna i dlatego nawet gdy świeci piękne słońce powinniśmy być przygotowani na to, że samym środku naszej wycieczki zacznie padać deszcz, lub rozszaleje się gwałtowna wichura. Dlatego też w naszym plecaku zawsze powinna się znaleźć odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa, najlepiej o membranie, która charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wody i skutecznie ochroni nasz przed przemoczeniem w razie gdy nie znajdziemy miejsca, w którym będziemy mogli się schronić i przeczekać ulewę. W plecaku każdego turysty powinien się też znaleźć telefon komórkowy z dobrze naładowana baterią i funkcją GPS. Funkcja ta pełni bowiem w górach podwójną role. W czasie wycieczki może nam służyć jaki interaktywna mapa, a w razie zgubienia się lub braku możliwości samodzielnego powrotu na pewno ułatwi służbom ratunkowym odnalezienie nas. Jest to zatem przedmiot, który niejednokrotnie może nam uratować życie.

Wygodniej autokrem, czy samochodem?

Czasem przed wyprawą na wakacje zastanawiamy się w jaki sposób najwygodniej będzie podróżować. Planuje się wakacje i kupuje bilety autokarowe. Są tacy którzy twierdzą że zdecydowanie najlepiej jest jechać własnym samochodem, ponieważ to jest największy komfort psychiczny, gdyż jest się zupełnie niezależnym. Jednakże sam komfort psychiczny to nie tak wiele dla kierowcy, który setki kilometrów spędzi za kierownicą. Dlatego coraz częściej, szczególnie jeżeli chodzi o rodziny wyjazdy samochodem, zostają zastąpione przez wyprawy autokarem. Są to często nowoczesne maszyny, wyposażone w klimatyzację, telewizory oraz inne udogodnienia dla pasażerów. Także kiedy turysta kupuje bilety autokarowe to niejako w ich cenie jest to wszystko za co w sytuacji podróżowania samochodem musiałby dodatkowo zapłacić. Jest to niewątpliwie zaleta takiej podróży i biorąc pod uwagę jak się wzmaga turystyczny ruch autokarowy doceniana przez ludzi. Milo jest siedzieć na wygodnym fotelu słuchając muzyki czy popijając napój, nie musząc się troszczyć o to jak zachowają się inni uczestnicy ruchu drogowego. Trzeba powiedzieć, że kiedy korzystamy z usług przewoźników międzynarodowych, u których kupujemy bilety autokarowe, mamy się okazję przekonać jak bardzo poprawił się komfort podróży autokarem.