Narodowe Święto Hiszpanii

Narodowe Święto Hiszpanii

Planując podróż do Hiszpanii możemy tak ustalić termin wycieczki, by nie ominęło nas wydarzenie kulturalne, jakim jest Narodowe Święto Hiszpanii. Święto to ma upamiętniać ważny dla narodu hiszpańskiego dzień, w którym Kolumb odkrył Amerykę. Interesująca dla turysty może być parada wojskowa i pokazy lotnicze organizowane z okazji obchodów. Oczywiście po obejrzeniu programu przygotowanego na obchody warto kontynuować podróż i ruszyć na zwiedzanie tego pięknego kraju lub udać się na wypoczynek na słoneczne hiszpańskie plaże.

Smak śląskich potraw

Wielu polskich turystów uwielbia podróż po rodzimym kraju. Celem takich wycieczek jest nie tylko zwiedzanie atrakcyjnych zabytków, ale również poznawanie regionalnych potraw. Warto swoje stopy postawić na ziemi śląskiej i zasmakować tradycyjnej kuchni tego regionu. Okazuje się bowiem, że to ze Śląska pochodzą niektóre dania, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie polskiej kuchni. Jednym ze specjałów są kluski śląskie , które przypominają kulki z wytłoczoną dziurką na środku. Kolejną potrawą jest gotowany na białej kiełbasie żurek.Zwiedzając Śląsk i smakując w kuchni regionalnej, można stwierdzić, że podróż taka nie tylko uczy, ale i tuczy.

Przedszkolak na wakacjach

Wybór formy spędzenia urlopu to zawsze dylemat. Jeśli wakacje będziesz spędzać z dzieckiem w wieku przedszkolnym warto pamiętać by były one atrakcyjne nie tylko dla nas, ale też dla malucha. Bez względu, w jakim zakątku Polski, czy świata planujemy wypoczywać warto sprawdzić czy miejsce, w którym się zatrzymamy jest dostosowane dla maluchów. Oczywiście właściciele ośrodków wypoczynkowym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i ciągle dostosowywują oferty do wymagań, ale lepiej „dmuchać na zimne”. Powstają też portale internetowe ukierunkowane na pomoc w wyborze oferty dla rodzin z dziećmi. Wakacje nad morzem, jeziorem czy w górach nie muszą też oznaczać ciągłego przebywania z maluchem i braku „chwili tylko dla siebie”, bo coraz częściej hotele i pensjonaty proponują opiekę niani czy domowe przedszkole dla maluchów. Jeśli wykażemy się inicjatywą możemy spędzić rewelacyjne wakacje z dziećmi znajdując też chwilę dla drugiej połowy. Wyjazd z dziećmi lub bez to zawsze „trudny orzech do zgryzienia”, ale wyjeżdżając tylko we dwójkę zawsze będziemy czuć jakiś dyskomfort a tak możemy pozwolić sobie na czas tylko dla siebie i mamy też blisko nasze szkraby. Można rozważać, szukać za i przeciw ale wakacje całą rodziną bez wątpienia zbliżają do siebie wszystkich jej członków.

Jaki sposób transportu będzie dla nas najwłaściwszy?

Udanie się w podróż naszego życia opierać może się o rozmaite środki transportu. Niektórzy preferują najbardziej ekstremalny i bardzo niepewny sposób jakim to jest podróżowanie autostopem. Oczywiście nie odciągam nikogo od tego pomysłu, gdyż bez wątpienia będzie to przygoda Waszego życia. Większość jednak wolała będzie wyposażyć się w bilety autokarowe, by ową wycieczkę, a raczej dotarcie do miejsca docelowego, spędzić spokojnie, praktycznie bez jakichkolwiek nerwów. Należy jednak nadmienić, że bilety autokarowe i podróż właśnie takim środkiem transportu nie przyniesie nam najprawdopodobniej jakichś większych emocji, w przeciwieństwie do poruszanej już możliwości podróżowania ‘za jeden uśmiech’. Również zaznaczyć trzeba, że bilety autokarowe nie należą do najtańszych. Wiele osób, które to podróżowały z przypadkowo spotkanymi osobami kilka lat wcześniej twierdzą teraz, że stało się to po prostu zbyt niebezpieczne. Prawda jest taka, że nigdy nie wiemy, do kogo tak właściwie wsiadamy. Jeśli jednak coś wzbudza nasz niepokój – po prostu nie powinniśmy wsiadać i to właściwie tyle. Niektórzy jednak i tak stwierdzą, że bilety autokarowe znajdujące się w naszej kieszeni i tak będą dużo lepszym rozwiązaniem, cóż – każdy posiada prawo do wyrażania własnego zdania.

W obie czy jedną stronę

Wybierając się na wakacje zazwyczaj nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać, ponieważ jeśli będziemy mogli spokojnie wyjechać do miejsca, które będzie dla nas miejscem wypoczynku, to bilety lotnicze powinniśmy kupić w obie strony. Aby jednak pozwolić sobie na to co jest najważniejsze dla wakacji, czyli komfort pozostania tam tak długo jak chcemy, to pomijając już kwestie urlopów, czy też pieniędzy, największym problemem będzie właśnie bilet powrotny. To doskonale przekonuje, że jeśli tylko mamy możliwości pozostania dłużej, a nie wiemy ile, to należy bilety lotnicze kupować tylko w jedną stronę. Aby jednak wakacje nie przedłużały się za mocno, powinniśmy wziąć ograniczony zapas gotówki, ale to z kolei powoduje problem, który może polegać na trudnościach z realizowaniem naszych zachcianek. Nie ma więc rozwiązania idealnego, ale nie powinniśmy mimo wszystko pozwalać na posiadanie możliwości pozostania na wakacjach nadmiernie długo, ponieważ spowoduje to tylko i wyłącznie to, że nie będziemy już czuli się tam jak na wakacjach. Bilety lotnicze w obie strony wydają się więc być rozwiązaniem niemalże idealnym. Nie należy jednak z tym przesadzać i na wakacje powinniśmy dać sobie odpowiednią ilość czasu.

Najważniejsze to dojechać na czas

W sytuacjach, w których bilety autokarowe są związane tylko z umożliwieniem przejazdu części trasy, a pozostała ma być kontynuowana w innych środkach transportu, najważniejsze jest to, żeby autokar dotarł na czas tam, gdzie powinien. Bardzo często grafik podróży jest bardzo napięty, z jednego środka transportu przesiadamy się wprost do następnego i na wet małe opóźnienie na którymkolwiek z etapów może zadecydować o konieczności zmiany ustalonych planów wyjazdowych. Zakupione odpowiednio wcześniej bilety autokarowe mające stanowić o możliwości przejechania części trasy, nie mogą jednak dać całkowitej gwarancji, że podróż odbędzie się w ściśle określonym terminie, ponieważ zawsze mogą wystąpić jakieś nagłe, nieprzewidziane sytuacje losowe, przez które nie uda się dojechać na czas i przesiąść się do środka transportu, jakim mieliśmy kontynuować podróż. Najczęściej jednak kurs autokarowy realizowany jest w odpowiednim czasie i dojeżdżamy na miejsce w tym czasie, o jakim myśleliśmy nieco wcześniej, zanim jeszcze zapłaciliśmy za konkretne bilety autokarowe i rozpoczęliśmy naszą podróż, w której musimy zmieniać środki transportu i przesiadać się z jednego w drugi.