Włochy od kuchni

Włochy od kuchni

Gdy wybieramy się na wycieczkę do Włoch, pierwsza myśl jaka nam przychodzi do głowy to pizza, czyli kuchnia. Faktycznie, kuchnia we Włoszech jest smaczna i jak się okazuje – jest jedna z najbardziej popularnych kuchni, obok kuchni francuskiej. Kuchnia włoska nie jest monotonna, a wręcz przeciwnie – różnorodna. Na południu bowiem podawane są przeróżne gatunki makaronów. Natomiast na północy królują ryż oraz polenta. Okazuje się, że każdy region ma swoją kulinarną tradycję. I tak wycieczka na Sycylię stwarza możliwość poznania smakowitych deserów, natomiast Emilia-Romania to faszerowane pierożki.

Najlepsze noclegi w mieście.

Noclegi, w zależności od zasobności naszego portfela, możemy znaleźć za praktycznie każdą cenę. Miasta, bez względu na położenie, wielkość czy oferowane atrakcje turystyczne dysponują pewną ilością miejsc sypialnych. Te o najwyższym standardzie i komforcie oferują oczywiście hotele. Nie trudno do nich trafić, gdyż zazwyczaj dysponują sporym budżetem na reklamę – już po opuszczeniu stacji czy autobusu bombardują nas reklamami swoich usług. Ich bogata oferta zaspokoi najwybredniejszych, uszczuplając zasoby portfela. Znacznie tańsze są noclegi w hotelikach, motelach i pensjonatach. Zwykle ich oferta jest skromniejsza, lokalizacja gorsza, a i standardy niższe. Wybór na nich pada, gdy na przykład pobyt jest krótkotrwały i podróżujemy w większej grupie. Gdy jednak cechuje nas chęć poznania i wola doświadczenia przeżyć ekstremalnych, przeszukajmy bazę pokojów wynajmowanych od prywatnych osób, akademików, schronisk lub popytajmy znajomych. Internet jest pełen ogłoszeń, ceny dużo poniżej poziomu oferowanego przez zorganizowane bazy noclegowe. A może namiot na łące, kemping na drodze lub po prostu plaża latem? Noclegi za 0 zł? Ach, cóż za przygoda, a niespodzianki gratis!

Szlak Tatarski w Polsce

Trasa wycieczki, jaką obejmuje Szlak Tatarski jest podzielona na dwie części Duży, który liczy 57 kilometrów długości oraz Mały liczący 19 kilometrów długości. Przejście jej zajmuje około jednego dnia. Szlak jest wydzielony na obszarze wschodniej polski, a dokładniej na terenie województwa podlaskiego. Trasa Tatarskiego Dużego przebiega w pobliżu Wzgórz Sokolskich i Puszczy Knyszyńskiej. Trasa wycieczki rozpoczyna się w miejscowości Sokółce. Kierując się na wschód można już we wsi Bohoniki podziwiać elementy kultury muzułmańskiej. W mieście znajduje się meczet pozbawiony minarety, choć mieszkają tam tylko cztery rodziny muzułmańskie. Następnie szlak wiedzie przez tereny, które zostały kiedyś oddane Tatarom, miastach Talkowszczyźnie i Nietupie. Podróż kończy się w Kruszynianach. Jest to wieś nadana tatarskiemu półkownikowi. Szlak Tatarski Mały z kolei rozpoczyna się w Kruszynianach i wiedzie przez miejscowości Józefowo, Królowe Stojło oraz Waliły-Stacja. Niestety ta część trasy niewiele posiada w sobie pozostałości z życia Tatarów. Wycieczki tym szlakiem nie są co prawda atrakcyjne turystycznie, lecz pozwolą nam choć trochę poznać kulturę muzułmańską.

Niespodzianka na urodziny

Każda z nas wprost uwielbia, gdy ukochany mężczyzna wręcza nam dwa bilety lotnicze do wymarzonego przez nas miejsca na świecie. Oczywiście, dla każdej osoby może to być zupełnie inne miejsce, łatwo sobie wyobrazić, że ktoś marzy o wyjeździe do Paryża czy Londynu, a na pewno znajdziemy takie osoby, które chciałyby przeżyć przygodę życia w amazońskiej dżungli na przykład. Każdy pomysł na sprawienie niespodzianki ukochanej osobie będzie równie wspaniały, niezależnie od wydanych pieniędzy, byleby wymagał pewnego zaangażowania naszego mężczyzny w realizację tego, co wymyślił, by zadowolić swoją wybrankę. W sytuacji więc, gdy nasz najdroższy przynosi nam bilety lotnicze, szczęśliwy, że je zdobył, najpierw się ucieszmy, że pomyślał o nas, a dopiero później sprawdźmy, dokąd właściwie nasza druga połówka chce nas zabrać. A gdy już to wiemy, nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć energiczne przygotowania do podróży. I to właśnie osobiście najbardziej uwielbiam: to planowanie, co będziemy robić na miejscu, dokąd udamy się na zwiedzanie okolicy, czy będziemy wynajmować samochód, by zwiedzanie było jak najbardziej owocne, czy może spędzimy upragniony urlop po prostu w hotelu, ciesząc się własnym towarzystwem, nie myśląc o pozostawionej w kraju pracy. Najważniejsze, by te przygotowania sprawiły nam jak najwięcej radości, a wtedy zakupione przez naszego faceta bilety lotnicze staną się po prostu bezcenne.

Wakacyjne promocje na bilety

W dzisiejszych czasach wszystko zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Wystarczy poszukać odpowiedniej firmy lub zaczekać na okres promocyjny, a każdy, niezależnie od dochodów, jest w stanie zaspokoić swoje potrzeby. Dotyczy to również takich rzeczy jak bilety lotnicze. Tanie linie typu Wizzair czy Rayanair oferują już nie tylko przystępne cenowo przeloty do miejsc cieszących się zainteresowaniem emigrantów, ale i do takich lokalizacji, które słyną jako atrakcje turystyczne. Również te bardziej ekskluzywne linie lotnicze przygotowują promocje, mogące przyciągnąć klientów dysponujących ograniczonym budżetem. Szczególnie w tak zwanych okresach przed- i powakacyjnych można dostać bilety lotnicze do uroczych zakątków, takich jak Majorka czy Cypr. Dla osób, które marzą o wypoczynku w egzotycznych miejscach przy jak najmniejszych kosztach, takie oferty to prawdziwa gratka. Nawet jeśli przyjdzie im wyjeżdżać wtedy, gdy większość wczasowiczów już wróciła z opalenizną lub jeszcze nie pomyślała o kupnie kremu przeciwsłonecznego, to i tak warto skorzystać z promocji na bilety lotnicze, a w zamian pozwolić sobie na przykład na dokładne zapoznanie się z kuchnią danego kraju.